Szybkość uczenia się

Wielu rodziców już od najmłodszych lat zapisuje swoje dziecko na naukę języka obcego. Odpowiednie metody nauki mogą sprawić, że dzieci szybko przyswoją poszczególny materiał. Należy jednak pamiętać o czasie nauki oraz przebiegu. Zachowując odpowiednie proporcje między nauką a zabawą, można uzyskać dobre rezultaty.

Dziecko jest zazwyczaj bardzo zainteresowane światem oraz chętne do zdobywania nowej wiedzy. Wszystko to sprawia, że lubi uczyć się języka obcego. Warto jednak pamiętać, żeby urozmaicać maluchowi naukę. Jeżeli program nauczania będzie dla dziecka ciekawy, wówczas szybkość uczenia będzie znacznie wyższa.

Niektóre dzieci mają większe predyspozycje do nauki języków obcych. Z tego powodu łatwiej przyswajają obce słówka i konstruują zdania. Dzieci uczą się z różną szybkością. Pojedyncze wyrażenia są zazwyczaj łatwo zapamiętywane.

Jednakże jeśli widzimy, że maluch ma problemy ze zrozumieniem materiału, warto sprawdzić co jest tego powodem. Niekiedy są to trudności z koncentracją. Wówczas należy usunąć z otoczenia dziecka wszelkie przedmioty, które mogą go rozpraszać. Ponadto zastanówmy się, czy stosowana metoda jest dla malucha odpowiednia.

Starajmy się systematycznie uczyć dziecko kolejnych obcych słówek. Regularność jest bowiem bardzo ważna w przyswajaniu języka obcego. Czasem maluch może być zniechęcony nauką. Wówczas można zmienić sposób nauczania, włączając w to gry i zabawy.

Warto chwalić dziecko za wszelkie postępy w nauce. W ten sposób można zmotywować go do dalszej nauki języka obcego.