Ogrodzenia domu

Ogrodzenie domu jest swoistą wizytówką właścicieli. Piękne ogrodzenia wprawią w zachwyt ludzi postronnych, którzy akurat będą przechodzić obok, naszych znajomych, odwiedzających nas w naszych czterech kątach, a także nas samych, gdy będziemy z radością przekraczać próg własnego domu. Jak zatem dobrze dopasować ogrodzenie, aby spełniało nasze oczekiwania? Bardzo wiele zależy od otoczenia, w jakim znajduje się nasze domostwo.

Jeśli mieszkamy na terenie, gdzie nasza działka nie graniczy z żadną inną, na której postawiony jest dom i ogrodzenie, to mamy wolną rękę, oczywiście dopóki ogrodzenie wizualnie prezentuje się schludnie i estetycznie. W przypadku miejskiej działki, możemy mieć trochę większy problem. Wtedy zazwyczaj powinniśmy minimalnie dostosować się do sąsiedniej zabudowy, tak, aby nasz dom nie wyróżniał się na tyle, że będzie wyglądało to zwyczajnie nieestetycznie.

Jeśli mieszkamy w „bliźniaku” to powinniśmy tak wybrać ogrodzenie, aby w chociaż najmniejszym stopniu było podobne do ogrodzenia naszych sąsiadów, mieszkających przecież dom w dom z nami. Sprawi to, że nasza posesja nie będzie „świeciła po oczach” i nie sprawi wrażenia bycia zamieszkanej przez ekscentrycznych indywiduów. Pamiętajmy także, że pomimo walorów estetycznych, nasze ogrodzenie pełni swego rodzaju pole ochronne naszego domu.

Jeśli postawimy płot, możemy mieć pewność, że zatrzyma on praktycznie każdego petenta, którego na daną chwilę chcemy uniknąć. Musimy także zaopatrzyć się w bramę wjazdową, taką, która zapewni komfort nie tylko nam, ale także wszelkim gościom, którzy wybierają się w odwiedziny samochodem. Najlepiej sprawdzi się brama sterowana pilotem, która za naciśnięciem przycisku stanie otworem, bądź zamknie się i oddzieli nas od świata zewnętrznego.

www.bioarea.com.pl