Najważniejsze akcesorium dziecięce, czyli wózek. Jak wybrać najlepszy?

Wyprawka dla nowo narodzonego dziecka może doprowadzić do zawrotu głowy niejednego rodzica. Jak się okazuje są to bardzo duże wydatki, często kalkulowane nawet na kilka do kilkunastu tysięcy złotych. Nie ma więc co się dziwić tym, którzy pragną, dobrane niezbędne elementy były trafne i służyły latami. Jednym z największych obciążeń budżetowym w tym przypadku jest oczywiście wózek dziecięcy. Ciężko byłoby wychować bez niego dziecko. Dlatego jego dobór jest tak ważny.

Po pierwsze wspomaga rodziców, wprowadzając komfort w opiece nad dzieckiem. Z drugiej strony jest elementem w którym dziecko zasypia i jest przewożone. Musi więc być bezpieczne i przytulne. W jaki sposób wybrać wózek idealny? Oto rady dla młodych rodziców:

  • Po pierwsze należy zastanowić się nad przeznaczeniem wózka. Jeśli mieszkamy w spokojnej okolicy, otoczonej lasami i leśnymi ścieżkami – musimy zadbać o to, by był wyposażony w odpowiednio duże koła i amortyzację. Inna sytuacja jest, gdy głównie przemieszczamy się po mieście i betonowych chodnikach.

    Tu raczej niepotrzebne są takie urozmaicenia. Wystarczą małe, zwinne koła, a sama konstrukcja dodatkowo będzie lżejsza i mobilniejsza. Alternatywą dla tych, którzy zarówno często poruszają się tu i tu, są małe koła przednie i większe tylnie;

  • Pamiętajmy także o wadze wózka i możliwościach jego przechowywania. Jeśli jesteśmy mieszkańcami bloku, a wózek trzymamy w korytarzu – dobrze jest, by zajmował możliwie jak najmniej miejsca. Szuka się wtedy składanych modeli. Gdy z kolei wnosimy wózek na trzecie piętro, a nie ma windy – musi być lekki.

    W takiej sytuacji najlepiej, by ważył najwyżej do ośmiu kilogramów;

  • Kolejna kwestia to rodzaj wózka. Jak wiadomo rynek dzieli się na dwie główne kategorie: gondola i spacerówka. Bardzo często rodzice decydują się na oferty łączone, dzięki czemu nie muszą wydawać pieniędzy dwa razy. Jak się jednak okazuje nie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie, ponieważ bardzo często zdarza się, że rosnące dziecko jest po prostu za duże. Lepiej jest więc kupić dwa osobne modele w razie potrzeb. W końcu gondolę można sprzedać i odłożyć na spacerówkę.

    Pamiętajmy, że nic nie musi stać i się marnować. Bardzo wiele osób kupuje używane akcesoria dziecięce tej kategorii;

  • Dobrze jest zwrócić uwagę na porę roku w jakiej rodzi się dziecko. Jeśli jest to okres jesienno-zimowy to wiadomo, że będzie grubiej ubierane. Dlatego też należy kupić produkt o nieco większej gondoli, wykonanej z grubszych materiałów. Latem z kolei się to nie sprawdzi, ponieważ dziecko może się przegrzać. Najlepiej jest jednak wybrać model, który będzie można w swobodny sposób regulować, zmieniać i przestawiać – w miarę potrzeb.

.

www.kontrola-predkosci.pl