Gry i pojedynki w Wiedźminie

Podczas całej gry, główny bohater narażony jest na wiele niebezpieczeństw i przygód. W trakcie wyprawy gracz może uczestniczyć w mniejszych grach, w których zwycięstwo może zapewnić spore korzyści Wiedźminowi. Producenci umożliwili graczom kilka takich opcji. Jedną z nich jest walka na pięści. Możliwość pojedynku najczęściej jest oferowana w karczmach. Jednakże walka nie może odbyć się z dowolną postacią.

Przede wszystkim wybrana postać musi się zgodzić na walkę. W niektórych przypadkach przed pojedynkiem należy uiścić tzw. wpisowe. Najczęściej przypadek ten dotyczy chęci walki z mistrzami. Do walki można używać poszczególnych rodzajów broni, jednak niekiedy pojedynek odbywa się bez jej użycia. Wówczas przeciwnik oznaczony jest żółtą obwódką.

Kolejną grą jest kościany poker. Odbywa się ona wtedy, gdy Wiedźmin odnajdzie pudełko z kośćmi do gry. Dzięki grze główny bohater ma możliwość znacznego wzbogacenia się. Zakładać się można na dowolną sumę, jednak najczęściej jest ona uzależniona od stopnia umiejętności poszczególnych graczy. W grze najważniejsze jest uzyskanie jak najkorzystniejszych dla siebie układu. Cała gra składa się z trzech rund, przy czym należy wygrać w przynajmniej dwóch z nich.

Wyrzucone kości tworzą określony układ. Najwyższym z nich jest poker. Oznacza on wyrzucenie pięciu kości, które mają taką samą liczbę oczek. Geralt zawsze rozpoczyna grę. W kolejnych rundach może zwiększyć stawkę, o ile posiada się taką możliwość. Przeciwnik w każdym momencie ma możliwość wycofania się z gry.

abc.nokia6300.pl