O czym jest fabuła gry Wiedźmin?

Gra Wiedźmin powstała na podstawie powieści fantasy o tym samym tytule. Miłośnicy powieści fantasy zapewne doskonale wiedzą, jaka jest jej fabuła. W grze poczyniono jednak pewne drobne odstępstwa.

W pierwszej części poznajemy tajemniczego bohatera, który zostaje uratowany przez grupę wiedźminów. Według nich tym tajemniczym osobnikiem jest Geralt z Rivii. Wiedźmini postanawiają zabrać Geralta do ich głównej siedziby, która zwie się Kaer Morhen.

Największą trudnością jest to, że Geralt nie pamięta praktycznie żadnych wydarzeń ze swojej przeszłości. Jednakże siedziba wiedźminów zostaje zaatakowana przez złego maga. Głównym celem ataku była chęć uzyskania eliksiru wiedźminów o potężnych właściwościach.

Wiedźminom udaje się odeprzeć atak, jednak wyruszają oni do odległych miast, aby znaleźć złego maga. Geralt będzie robił wszystko, aby odzyskać pamięć i wspomnienia. W drugiej części Wiedźminowi udaje się pokonać Wielkiego Mistrza, a także ocalić prawowitego władcę Foltesta.

Król chce odwdzięczyć się Geraltowi i proponuje mu posadę osobistego ochroniarza, co wiąże się z niebywałymi profitami. Jednakże spokój nie trwa wiecznie, bowiem bunt pewnej baronowej sprawia, że na nowo rozpoczynają się zamieszki. Król Foltest zostaje zabity przez podstępnego mnicha, jednak winą za morderstwo obarczony zostaje Geralt.

Wiedźmin zostaje wtrącony do lochów, lecz udaje mu się z nich uciec. Geralt chce dopaść mnicha odpowiedzialnego za śmierć króla. Wiąże się z wieloma przygodami i niebezpieczeństwami.

www.omialab.pl